ג'הארה® - כתבות ומאמרים

ג'הארה וסרטן השד - פרויקט סיום שנה ב' תשע"א

מאת: טובה רוזן, יעל שריג רוזן, מירב פנחס, יניב בן שימול, שני מוזס,אורית קלווי, גלי גבעוני, אורלי קרסניצקי, יעל שרון הראל, יערה אסנהיים- שטאל, שיר עוז, תמר

השפעת טיפולים במים בשיטת ג'הארה® על הדימוי העצמי, רמת החרדה, הדיכאון ואיכות החיים בקרב נשים אשר החלימו מסרטן השד.

קוד האתיקה הבנילאומי למטפלי ג'הארה

מאת: טובה רוזן

לספק שירות מקצועי עם יושרה, חמלה, כבוד והערכה.

כללי אתיקה בטיפול ט.ר גהארה

מאת: טובה רוזן

להלן יחסי התנהגות מקצועיים ומכובדים המתבססים על הגישה הטיפולית בג'הארה וכללי האתיקה החלים על כל המטפלים במקצועות הריפוי השונים.

המים כסביבה טיפולית על פי תפיסת הג'הארה טיפול בתנועה במים עם ילדי P.D.D.

מאת: ורדית קצב JS

בעבודה זו אתייחס אל המים כסביבה טיפולית, אציג את ההיבטים השונים של המים מבחינה רוחנית ריגשית פיזית וסימבולית, אתייחס למשמעות הרגשית של טיפול פיזי במים. אתמקד בעיקר בשיטת הג'הארה, שפיתח מריו ג'הארה, על תפיסותיה ועקרונותיה. בהמשך אציג את איפיוני הP.D.D. ואמחיש את משמעותו של הטיפול במים מההיבט הרגשי על בסיס שיטת הג'הארה.

שיטת ג'הארה לילדים - ג'הארל'ה

מאת: טובה רוזן

ג'הארהל'ה הינו מפגש בין ההורה והילד המתבסס על שיטת הטיפול במים - ג'הארה®.

יתרונות הטיפול במים ושילוב שיטת ג'הארה בטיפול בילדים בעלי צרכים ייחודיים

מאת: טובה רוזן

מחקר: השפעת הטיפול במים בשיטת ג'הארה® על כאב ואיכות החיים בקרב חולות עם פיברומיאלגיה

מאת: טובה רוזן

במחקר פיילוט שביצענו במטרה לבדוק את השפעת טיפולי שיטת ג'הארה על הכאב ואיכות החיים בקרב מטופלות פיברומיאלגיה נמצא שטיפולי ג'הארה הביאו לשיפור מובהק בפרמטרים הקשורים לתפקוד הפיזי והנפשי של המטופלות. רמת הכאב הסובייקטיבי והתפקודי פחתה באופן משמעותי, החיוניות עלתה ונראה שיפור במידת הרווחה הסובייקטיבית ובבריאות המנטאלית.

הכנס הבינלאומי הראשון בג'הארה

מאת: ארגון הג'הארה הישראלי

ב11/4/07 התקיים בוינגייט הכנס הבינלאומי הראשון

ג'הארה ® לזוגות בהריון

מאת: נטע שיזף, טל מקורי

במהלך ההריון גוף האישה נתון לשינויים גופניים המלווה בתהליכים רגשיים .תמיכת בן הזוג תוך כדי פעילות הכנה ללידה עשויה לסייע לאשה ההרה ובן זוגה להתמודד עם ההריון. סדנת תרגילים אקטיבים במים על פי שיטת ג'הארה, בהנחיית מטפלי ג'הארה מוסמכים, הינה דרך ייחודית ומהנה לתמיכה בהריון.

ג'הארה וחמשת האלמנטים

מאת: שרון כהן JS

מטרת המאמר להסביר על חמשת האלמנטים הסיניים, כיצד הם נוצרו ומהי משמעותם. יש כמובן התייחסות לג'הארה אך נקודת המוצא היא החוכמה הסינית, ממנה התפתחו חמשת המעברים (אלמנטים). כל אחד מכם יוכל להעמיק את הידע ולבחור בעצמו את הקשר בין חמשת המעברים ל ג' ה א ר ה. פרק ראשון: חמשת המעברים פרק שני: מתכת פרק שלישי: מים פרק רביעי: עץ פרק חמישי: אש פרק שישי: אדמה סיכום

הצגת מקרה: השפעת טיפולים במים בשיטת ג'הארה על תפקודי ריאות

מאת: עדי פינק - מטפלת ג'הארה בכירה

בהצגת מקרה הבודק כיצד טיפולי ג'הארה ישפיעו על מטופלת עם בעיה נשימתית נמצא כי ההגדרה הסוביקטיבית של איכות הנשימה השתפרה אחרי הטיפול. ועל אף שלא נראה שיפור אוביקטיבי ביכולת השאיפה אכן נמצא שיפור ביכולת הנשיפה. בנוסף,נמצא שיפור בנפח המתחלף של הריאה אחרי הטיפול.

ממטופל למטפל - סיפור אישי

מאת: מנחם מנדלוביץ, JS

הניסיון לתאר בעזרת התפיסות הרעיוניות (Concepts) את מהלך האירועים אשר הביאו אותי להחלטה ללמוד בקורס למטפלי ג'הארה®, עלול להראות לקורא כמשהו מלאכותי. תהליך קבלת ההחלטות אצל בני אדם, איננו בהכרח קו מחשבה רציף ורציונאלי. הוא מורכב מדברים הנעשים על סמך הרגש, על סמך צבר של החלטות ביניים, שנתקבלו ברגע מסוים, ומתוך השפעת גורמים חיצוניים שפעלו עלינו באותו רגע. כגון: גורמים פסיכולוגיים, חברתיים, סביבתיים ואחרים. ודווקא בגלל זה, בראיה לאחור וניסיון לחדור ולנתח את כל המרכיבים שחברו להם יחד, על מנת שאקבל את ההחלטה, לא יכולתי שלא להבחין בדמיון הקיים בין הדינאמיקה של טיפול ג'הארה® (Raising the cone of power) לבין הצעדים שהובילו אותי לקבלת ההחלטה וליישומה.

Download Jahara Journal

מאת: Jahara

להורדת עיתון

עבודה טיפולית-רגשית במים

מאת: רות בן אשר, JS , פסיכולוגית קלינית

העבודה הטיפולית במים נובעת מההבנה, כי גם בתהליך טיפולי מילולי מוצלח, בו חלים שינויים משמעותיים במטופל, נותרים מקומות, אליהם לא ניתן לחדור באמצעות המילים. חקירת אותו גרעין עמוק בנפש, אשר נותר ללא נגיעה, מובילה אל הצורך בטיפול, אשר משלב את הגוף ואת הנפש, מתוך הכרה בכך, ש"הגוף הוא הכספת של הנפש" - שהפצעים העתיקים מאוחסנים ברקמות הגוף. העבודה הטיפולית במים מבוססת על ההנחה, כי דפוסים הגנתיים (מנגנוני הגנה גופניים-נפשיים), הקשורים בפצעים מוקדמים ובטראומות ראשוניות, שמרו על העצמי מלהתפרק, ובו-זמנית הביאו לעצירת התפתחות העצמי הפסיכוסומטי או חלק ממנו. הפגיעה, הכאב והטראומה "הוקפאו" בגוף ונאצרו בתאים, ברקמות, באיברים ובמערכות הגוף. מטרת העבודה הטיפולית במים היא להביא להתמוססות אותם מנגנוני הגנה, וכך לאפשר למטופל לחזור למקום הטראומה, להיכנס למקום העצירה, למצוא שם דפוס חדש, ובאמצעותו לצאת מהטראומה ולהמשיך הלאה בהתפתחות העצמי.

טראומה וטיפול במים

מאת: רות בן אשר, JS , פסיכולוגית קלינית

פיטר לוין (מחבר הספר: להעיר את הנמר) מדמה את החיים כנהר. נהר שבנוי מהרבה ערוצים שזורמים ביחד בהרמוניה. כאשר מתרחשות "תקלות" קלות, הנהר מוצא דרך לעקוף אותן ולהמשיך בזרימה. כאשר יש "תקלות" קשות ביותר (טראומות) יש צורך בעיבוד מורכב יותר כדי לחזור לזרם החיים התקין. במידה והעיבוד הנדרש לא נעשה, הטראומה נאגרת בגוף והופכת לסימפטומים.

סיפור לידה בג'הארה דולה

מאת: ג'הארה דולה

קטע מתוך סיפור לידה שהתרחש בג'הארה דולה: "20:00 הגעה לג'הארה דולה. במהלך הנסיעה הצירים למעשה הפסיקו, והיו חלשים כשהגענו לשם. אבל כשאילן בדק אותי הפתיחה היתה 4 ס"מ, ועמית ואני בילינו שעתיים ביחד בצימר המפנק שלנו. עמית תיפף קצת, והרגשנו כמו בחופשה במלון 5 כוכבים. אילן, טלי ודנה חיכו בחוץ לקצת אקשן, ואנחנו נהננו מזמן איכות אחרון של שנינו לבד. טלי הציעה לעשות לי ג'הארה טיפול, ואני כמובן הסכמתי. הטיפול היה נפלא, והצירים הפכו ליעילים יותר בזמן הזה."

לא זמין

מאת:

אקווה טיפול - המרכז הישראלי ללימודי ג'הארה וטיפולים במים "הבריכה של טובה" ת.ד. 1286 בוסתן הגליל 054-4647898 טלפקס 04-8402950
מייל: aquatova@gmail.com
צילומים - איריס סלע
Facebook | aquatova.co.il
עיצוב - גיל ארצי   עיצוב, הקמת אתרים - Netimpact